Billeje London Prestige Kensington
Bemærk – Vær opmærksom på, at det kun er Avis Prestige køretøjer, der kan lejes fra dette Avis afhentningssted.Klik her for mere information om vores udvalg af luksus- sports- og firhjulstrukne køretøjer.
Glem ikke Londons trængselsafgift
Dette udlejningskontor ligger i udkanten af Londons zone med trængselsafgift.
Bilister i det centrale London mellem kl. 7 og 18 mandag til fredag (hold øje med skiltene med Congestion Charge) skal betale den daglige afgift. Det officielle websted indeholder kort og oplysninger om, hvordan du kan betale afgiften.
Vi kan foretage betalingen for dig på den første dag i din lejeperiode, så du har mere tid til at slappe af og nyde rejsen. Du skal blot give os besked, når du henter din bil.
Dartford Crossing
Du vil se meddelelser om et gebyr, når du passerer Dartford Crossing. Du skal ikke gøre noget eller betale en afgift på forhånd, da vi vil foretage betalingen på dine vegne. Overfartsgebyret vil blive opkrævet på betalingskortet, der er registreret på din leje, indenfor 14 dage efter, at myndighederne oplyser os om overfarten, uden yderligere omkostningerne inkluderet.